Podejrzenie PCOS a waga

Mam 22 lata i mam podejrzenie PCOS. Liczne torbiele w jajnikach były widoczne na badaniu USG. Wyniki hormonalne w 4d cyklu: LH 7,08 mIU/ml FHS 5,22 mIU/ml Estriadol 34,64pg/ml Prolaktyna 18,49 ng/mL Testosteron 0,34 ng/mL DHEAS 8,56 nmol/L SHBG 56,73nmol/L SHBG 8,56umol/L TSH 2,57uIU/mL dodatkowymi objawami zaobserwowanymi pomimo szczupłej sylwetki, otyłość brzuszna, nieregularne miesiączki, problem z utrzymaniem wagi, szybkie tycie. Czy wyniki hormonów potwierdzają PCOS?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.