Podejrzenie PCOS i podwyższony poziom androstendionu 6,6 ng/ml
Witam, Mam podejrzenie PCO ze względu na obraz USG, wyniki badan wykazały podwyższony androstendion 6,6 ng/ml, mam też nieregularne miesiączki, problemy z cerą i owłosieniem,ginekolog przepisała mi spironol i inofolik poniważ myśle o dziecku, jednak z tego co czytałam spironol nie powoduje obniżenie androstendionu?? czy mam go brać czy poradzić się innego lekarza?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Ciężko jest negować zdanie lekarza badającego. Nie podaje tutaj Pani wszystkich wyników, ani też nie można przeprowadzić/obejrzeć USG. Jeżeli ma Pani wątpliwości proponuję wrócić do swojego lekarza.