Podejrzenie potworniaka u 23-latki

lekarka wykryła u mnie torbiel. wysłała mnie na badania usg, na nich (oprócz policystycznych jajników) lekarz powiedział że podejrzewa potworniaka. wróciłam do lekarki z wynikami ona że niemozliwe by tym badaniem móc to zdiagnozować.wykonałam markery nowotworowe które nic nie wykazały. na kolejnym usg lekarka również wspomniała o potworniaku, że nie jest jeszcze duży. muszę wrócić z wynikiem i co gdy znów zaprzeczy? czy zmienić lekarza? jakie badania dają 100% pewność?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Rozpoznanie potworniaka czy torbieli skórzastej stawia się na podstawie badania histopatologicznego. Może Pani ewentualnie rozważyć zabieg usunięcia zmiany. Zaznaczyć należy że potworniaki dojrzałe to guzy łagodne o dobrym rokowaniu.