Podejrzenie potworniaka u 23-latki
lekarka wykryła u mnie torbiel. wysłała mnie na badania usg, na nich (oprócz policystycznych jajników) lekarz powiedział że podejrzewa potworniaka. wróciłam do lekarki z wynikami ona że niemozliwe by tym badaniem móc to zdiagnozować.wykonałam markery nowotworowe które nic nie wykazały. na kolejnym usg lekarka również wspomniała o potworniaku, że nie jest jeszcze duży. muszę wrócić z wynikiem i co gdy znów zaprzeczy? czy zmienić lekarza? jakie badania dają 100% pewność?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam. Rozpoznanie potworniaka czy torbieli skórzastej stawia się na podstawie badania histopatologicznego. Może Pani ewentualnie rozważyć zabieg usunięcia zmiany. Zaznaczyć należy że potworniaki dojrzałe to guzy łagodne o dobrym rokowaniu.