Podejrzenie przerostu brodawczakowatego na dziąśle

Witam, dwa dni temu zauważyłam między dwójką a trójką na dziąśle małą kropkę. Podejrzewam, ze moze to być przerost brodawczakowaty. Zmiana jest mała i płaska, dlatego chciałam się dowiedzieć w jaki sposób mozna usunąć tę zmianę? Czy moze to zrobic stomatolog czy konieczna jest wizyta u innego lekarza? Jakie są sposoby w takim przypadku jak mój? Istnieje jakas metoda farmakologiczna w okolicach dziąseł? Jestem z Poznania więc chciałabym zasięgnąć pomocy w tych okolicach i jesli to mozliwe to na N

Dzień dobry,
jeżeli podejrzewa Pani zakażenie HPV powinien być zrobiony test, a także sama zmiana usunięta z dziąsłą (np.: chirurgicznie lub laserowo) . Badanie może wykonać każdy lekarz, który zajmuje się takimi infekcjami, czyli też stomatolog specjalizujący się w chorobach śluzówki. Ważne jest, żeby w aktywnym stadium unikać takich kontaktów, które przyczynią się do rozprzestrzeniania się wirusa. Pani ginekolog powinien wiedzieć gdzie w Poznaniu może Pani zrobić test.

Witam, po Pani opisie nie jestem w stanie stwierdzić czy rzeczywiście jest to przerost brodawczakowaty. Nie napisała Pani czy nosi protezę co jest czynnikiem predysponującym do pojawienia się tych zmian. W przypadku takich patologii najpierw stosuję się leczenie zachowawcze co pozwala na likwidację małych zmian. Zmiany rozległe usuwa się chirurgicznie. Zalecam konusltację ze stomatologiem.

Witam serdecznie,
Ciężko jest określić rodzaj zmiany bez odpowiedniego badania. Należy udać się do stomatologa który zajmuje się leczeniem zmian na błonie śluzowej (periodontolog). Sposób leczenia jest zależny od rodzaju zmiany, co zostanie dobrane po wstępnej diagnostyce.