Podejrzenie raka brodawkowego tarczycy

Witam serdecznie. W 2008 roku wykryto u mnie zmiany na tarczycy, które po badaniach (biopsja) zdefiniowano jako zwapnienia. Stałem się pacjentem poradni "tarczycowej". Regularnie wykonywałem badania odbywałem wizyty u specjalisty. Ostatnie badania (maj 2015): wyniki krwi i USG nic nowego nie wniosły. Profilaktycznie wykonano mi biopsję. Materiał pobierano dwukrotnie. Po drugim otrzymałem wynik: "podejrzenie raka brodawkowego tarczycy". Co to, co robić i jakie rokowania?

Szanowny Panie,

Z uwagi na podejrzenie nowotworu sugerowałbym kontakt z wyspecjalizowanym ośrodkiem zajmującym się leczeniem nowotworów tarczycy. Konieczne jest leczenie operacyjne - całkowite wycięcie tarczycy uzupełnione o wycięcie węzłów chłonnych przedziału centralnego szyi i w razie potrzeby (potwierdzenia rozpoznania) leczenie uzupełniające jodem I131. Wśród wszystkich raków tarczycy rak brodawkowaty rokuje najlepiej i wczesne podjęcie leczenia umożliwia dalsze, normalne życie..

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz