Niedoczynność tarczycy a rak brodawkowy

Mam niedoczynnosc tarczycy miałam robione USG w którym wykryto 7mm guzek a po badaniu BAC stwierdzono ze to rak brodawkowy chciała bym sie dowiedziec jakie mam szanse calkowitego wyleczenia,mam juz wyznaczony termin operacji i bardzo sie boje.Mam 26 lat.

Witam! Rak brodawkowaty w stadium mikroraka, czyli zmiany nie przekraczającej 1cm może być całkowicie wyleczony. Szacuje się, że w przypadku braku obecności przerzutów szansę na wyleczenie ma nawet 90-95% chorych. Proszę być dobrej myśli.