Podejrzenie raka płuc przy męczącym kaszlu
Mam 36 lat,od długiego czasu męczy mnie kaszel.Trwa to już rok może dłużej. Kaszel jest czasem suchy, czasem odpluwam białą wydzielinę bez żadnej domieszki.Czasem czuję również dyskomfort w okolicy klatki piersiowej. Kaszel nie budzi mnie w nocy.Miałam robione RTG klatki piersiowej, które niczego nie wykazało. Wszystko jest ok.Jednak zamartwiam się bardzo, bo naczytałam się o raku płuc. Nie palę.W rodzinie nie było raka.Jestem osobą b.nerwową.Jestem umówiona do pulmonologa, ale to za jakiś czas

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Witam.
Przewlekłego kaszlu nie należy bagatelizować aczkolwiek nie musi on oznaczać od razu raka płuca. Jego przyczyny mogą być różne.
W diagnostyce kaszlu należy wziąć pod uwagę wykonanie: