Podejrzenie raka płuc przy męczącym kaszlu

Mam 36 lat,od długiego czasu męczy mnie kaszel.Trwa to już rok może dłużej. Kaszel jest czasem suchy, czasem odpluwam białą wydzielinę bez żadnej domieszki.Czasem czuję również dyskomfort w okolicy klatki piersiowej. Kaszel nie budzi mnie w nocy.Miałam robione RTG klatki piersiowej, które niczego nie wykazało. Wszystko jest ok.Jednak zamartwiam się bardzo, bo naczytałam się o raku płuc. Nie palę.W rodzinie nie było raka.Jestem osobą b.nerwową.Jestem umówiona do pulmonologa, ale to za jakiś czas

Witam.
Przewlekłego kaszlu nie należy bagatelizować aczkolwiek nie musi on oznaczać od razu raka płuca. Jego przyczyny mogą być różne.
W diagnostyce kaszlu należy wziąć pod uwagę wykonanie:
- RTG klp PA ze zdjęciem bocznym,
- CT klp., ew. HRCT,
- badań czynnościowych płuc, począwszy od spirometrii podstawowej,
- badań laboratoryjnych (np. morfologia krwi z rozmazem i inne testy biochemiczne), testów alergologicznych,
- bronchoskopii,
- konsultacji laryngologicznej z oceną krtani,
- konsultacji gastrologicznej z ew. gastroskopią,
oraz innych w zależności od wskazań i zaleceń lekarza prowadzącego.