Podejrzenie rozrostu układu białokrwinkowego a białaczka

Witam. Przy ostatnich, wykonanych okresowo badaniach hemoglobiny, przy prawdłowych wynikach, wynik wbc wyniósł 186,3. Jedyne objawy jakie mam to pobolewania stawów od kilku miesięcy. poza tym czuję się zdrowa. Żadnych objawów, ogólny stan dobry. Dostałam skierowanie do Kliniki Hematologii z podejrzeniem rozrostu układu białokrwinkowego, co to znaczy? Czy jest to podejrzenie białaczki?
KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podejrzenie rozrostu układu białokrwinkowego oznacza podejrzenie choroby rozrostowej układu krwiotwórczego. Jedną zaś z takich chorób jest białaczka. Proszę zatem nie zwlekać z konsultacją w Klinice Hematologii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty