Podejrzenie zmiany na jajniku a ciąża

Witam. W listopadzie tomograf wykryl zmiane na jajniku 1,5 cm. Usg dopochwowe u 3 lekarzy nic nie wykazalo,markery HE 4 i CA 125 w normie. Teraz okazalo sie ze jestem w ciazy ale zaniepokojona nadal ta zmiana udalam sie do onkologa,ktory ogladal jajnik dopochwowo i zapewnil mnie ze zadnej zmiany nie widzi. Tyle sie naczytalam o raku jajnika ze jest ciezki do wykrycia wiec juz nie wiem co myslec o tym wszystkim.. Czy zmiana widoczna na tomografie mogla sie ukryc i nie widac jej na usg?

Witam serdecznie,

Każde badanie, nawet najdokładniejsze jest obarczone błędem. Jeśli tomografia komputerowa wykazała zmianę to mapę być to tzw. wynik fałszywie dodatni. Wykonywała Pani inne badania oraz konsultowała Pani wyniki z innymi specjalistami, w tym onkologiem więc można przyjąć, że zmiany w jajniku nie ma. Aczkolwiek na pewno dla świętego spokoju monitorować co jakiś czas ta sytuację u swojego ginekologa.

Pozdrawiam.