Podrażnienie dróg moczowych po zakażeniu układu moczowego

Od dosyć długiego czasu mam problem z wypróżnianiem się. Odczuwam silne parcie na pęcherz, szczególnie mocno po oddaniu kału. Czasami wręcz problem z trzymaniem moczu. Badanie ogólne moczu w normie, posiew nie wykazał zakażenia. Urolog przepisał mi antybiotyk Levoxa przed zrobieniem posiewu. Następnie stwierdził po negatywnym wyniki posiewu, że zapewne zakażenie zostało wyleczone i trzeba tylko stłumić objawy organizmu. Przepisał Uroflow i czopki diclofenac. Jedyne co dostałem od tych leków to podrażnienia odbytu.

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Zapewne tak jak stwierdził urolog zakażenie układu moczowego zostało wyleczone przez antybiotyk, a obecne dolegliwości są następstwem tego zapalenia z objawami podrażnieniem dróg moczowych. Na pewno podrażnienie odbytu doszło na skutek stosowania czopków Diclofenac. Myślę, że należałoby w takim wypadku je odstawić. Uroflow to lek, który powinien bezpośrednio uregulować pracę pęcherza moczowego i myślę, że przy dłuższym jego stosowaniu do tego dojdzie. W razie wątpliwości w chwili obecnej, braku efektu stosowanych leków radzę ponownie skonsultować się z tym problemem z urologiem prowadzącym.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty