Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podrażniony pieprzyk na piersi

A otóż mam 17 lat i odkąd pamiętam na mojej piersi znajduje się pieprzyk (rósł z powiększaniem się piersi) teraz od kilku lat ma miarę 1,5 cm. Problem jest w tym iż wydaje mi się że kilka miesięcy temu podrażniłam go sobie staniczkiem, niechcący na ogół stanik go nie podrażnia, ale jakoś on mi się zagiął. Teraz na górnych brzegach pieprzyka już sporo czasu mam kilka takich malutkich czarnych strupków. Czy mam się czym martwić? Naczytałam się w necie, że z tego może się zrobić czerniak.
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Konsekwencje opryszczki

Witam! Niektóre znamiona barwnikowe, nazywane popularnie pieprzykami mogą predysponować do powstania w ich miejscu nowotworu. Aby zweryfikować czy właśnie z taką zmianą mamy do czynienia w Pani przypadku konieczna jest wizyta u dermatologa, który po obejrzeniu znamienia zdecyduje czy należy je profilaktycznie usunąć. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, czerniak nie powstaje tak łatwo. W takim przypadku należy usunąć znamię. W zależności od wyniku badania dermatoskopoem przez dermatologa można to zrobić chirurgicznie lub lasrowo. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy