Podstawowe badania a narażenie na raka

pytanie : po co robić podstawowe wyniki,skoro wyniki wyszły dobrze,a po tygodniu dowiedziałam się że mąż ma raka z przerzutami.Jaki badanie mam zrobić żeby sprawdzić czy ja nie jestem narażona

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, poza bardzo nielicznymi przypadkami niemożliwe jest zarażenie się nowotworem. Jeżeli natomiast wpływ na chorobę mogło mieć środowisko życia / pracy, to szczegółowych informacji odnośnie możliwego ryzyka udzieli Państwu onkolog, w zależności od rodzaju nowotworu zdiagnozowanego u męża.