Podwiązanie nasieniowodów - czy jest odwracalne i czy wpływa na libido?

Mój partner ma 22 lata, nie jest Polakiem. Zdecydował się na antykoncepcję polegającą na podwiązaniu nasieniowodów. W jego kraju, we Francji istnieje możliwość takiego zabiegu i podobno jest on odwracalny. Na polskich stronach nie ma za wiele informacji o tej metodzie, a ja chciałabym dowiedzieć się czegos więcej. Szczególnie o odwracalności metody i jak ona wpływa na system hormonalny, libido mężczyzny.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Zabieg nie powinien wpływać na libido/ system hormonalny mężczycny, ponieważ hormony produkowane są przez jądro (a nie nasieniowód), które nie ulega uszkodzeniu.
2. Metoda niestety tylko sporadycznie jest odwracalna. Podwiązanie nasieniowodów uważane jest za metodę permanentną. Zdecydowana większość mężczyzn już nigdy nie może po takim zabiegu mieć dzieci.