Podwójne uderzenie pulsu podczas mierzenia ciśnienia

Szanowni Państwo mój tata jest po zawale ma 55 lat kiedy tato mierzy ciśnienie słyszy uderzenia pulsu i czuje i mam pytanie bo kiedy mierzy to w pewnej chwili jest podwójne uderzenie pulsu i chwilowa przerwa tak jakby omijało jedno uderzenie co to oznacza czy tak może się dziać PROSZĘ BARDZO O POMOC BŁAGAM PAŃSTWA

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiedź na to pytanie pojawiła się już przed chwilą. Proszę udać się do lekarza kardiologa. Po badaniu będzie można określić ewentualną patologię.