Przerwa w uderzeniu pulsu podczas mierzenia ciśnienia u pacjenta po zawale serca

szanowni Państwo tato jest po zawali kiedy mierzy ciśnienie słychać jak puls bije mu a raptownie słyszy i czuje podwójne uderzenie i jest na sekundę przerwa tak jakby stawało mu serce . nie wiem czy dobrze to opisuje jest po prostu przerwa w uderzaniu pulsu co to oznacza czy tak się zdarza szanowni Panstwo pomóżcie

Lek. Tomasz Budlewski

Może to być np w migotaniu przedsionków? Może mieć nierówną pracę serca, ale to można zweryfikować jedynie w bezpośrednim badaniu. Proszę udać się do kardiologa.