Podwyższenie TSH u 32-latki

TSH 4,700, FT3 3,24, FT4 1,05. Mam 32 lata i już się martwię. Czy istnieje jakaś inna przyczyna po za niedoczynnością, oraz Hashimoto, co mogło spowodować podwyższenie TSH. W piątek mam USG. Co najlepiej suplementować by wspomóc pracę tarczycy, jakoś hormony mnie nie przekonują, wolałabym najpierw coś bardziej naturalnego. Serdecznie pozdrawiam Monika

Aleksander Ropielewski

Można stosować dietę ubogą w rośliny z rodziny kapustowatych, jednak możliwe, że niezbędne będzie wspmożenie się syntetycznymi hormonami tarczycy, które uchronią przed powikłaniami niedoboru hormonów tarczycy.