Podwyższona bezwzględna liczba monocytów, bazocytów i eozynofili

JESTEM MĘŻCZYZNĄ, LAT 32. ERYTROCYTY - 4,24. HEMOGLOBINA - 14,13. HEMATOKRYT - 42,2. MCV - 99,4. MCH - 33,6. MCHC - 33,8. RDW - 11,9. PŁYTKI KRWI - 235. MPV - 7,8. LEUKOCYTY - 6,40. NEUROFILE - 52,7. LIMFOCYTY - 40,0. MONOCYTY - 5,3. EOSINOFILOS - 1,3. BAZOFILOS - 0,7. NEUTROFILE mm3 - 3,4. LIMFOCYTY - 2,6. MONOCYTY - 0,3. EONSINOFILOS - 0,1. BASOFILOS - 0,0. ChciaŁbym dodać, że od około 7 miesięcy mam dolegliwości zdrowotne, a mianowicie candide w organizmie, a dokladnie w jamie ustnej, biały nalot na jezyku i małe kropki żółtawe na policzkach wenątrz buzi. Stosowałem wiele leków przeciwgrzybiczych. Chcę dodać, że dłuższy czas leczyłem się na prostatitis, około 2 lat, co mogło się zapewne przyczynić do wywołania grzybicy. Proszę o pomoc i dziękuję.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podany wynik morfologii krwi z rozmazem ręcznym nie wskazuje na żadną patologię. Pomimo że bezwzględna liczba monocytów, bazocytów i eozynofili jest podwyższona, to w związku z prawidłowym odsetkiem w rozmazie ręcznym należy uznać, że parametry te są w normie. Przewlekły stan zapalny i zakażenie grzybicze oczywiście mogło wpłynąć na ich liczbę.

Pozostałe parametry krwi są w normie.

Polecam artykuł o morfologii krwi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.