Podwyższone ALT po usunięciu woreczka i wyrostka robaczkowego

Witam , od ubiegłego roku mam podwyższone ALT . W trakcie wizyty u lekarza dowiedziałam się , że fakt jest podwyższone ale nie jest to sytuacja wymagająca leczenia. Teraz ponownie robiłam badania i wyniki wyglądają następująco: GGT 173 , AST 33,5 , ALT 39. Co to może oznaczać? Nadmieniam , że jestem po usunięciu woreczka i wyrostka robaczkowego a alkoholu nie piję nawet sporadycznie. Znajoma polecila mi przyjmować ostropest czy to jakoś pomoże?

Witam , nie zalecam stosowania środków parafarmaceutycznych!!! Proszę koniecznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym!!! z.żurawski