Podwyższone ciśnienie powodem do zmartwień

Dzien dobry, Od około tygodnia zaczalem kontrolowac swoje ciśnienie, w większości pomiarow jest ono wyższe niż 150/95. Nie ma większej roznicy kiedy pomiar jest dokonywany czy rano czy wieczorem. Jestem osoba stosunkowo mloda 31 lat, czy takie ciśnienie to powod do zmartwien? jak ewentualnie można sobie z tym problemem radzic? z góry dziekuje za pomoc. pozdrawiam Krzysztof

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazań kontrola u lekarza rodzinnego, na podstawie tych pomiarów można stwierdzić nadciśnienie. Po badaniu lekarz zadecyduje o dalszym postępowaniu, być może wprowadzi leki.
Pozdrawiam