Podwyższone ciśnienie we krwi podczas stresujących sytuacji

Witam, czasem jak sie mocno zdenerwuje tzn. podnosze np głos to czuje jak wzrasta mi cisnienie w głowie. czuje sie nieswojo. szczególnie odczuwam to w potylicy. nie mam przy tym innych objawów. 6 lat temu mialam tomograf głowy a 2 lata temu usg tetnic szyjnych, rok temu echo serca. wszystko bez zmian. cisnienie zazwyczaj mam 106 na 76 a puls waha się w spoczynku od 65 do 75 czasem ma wartosc 80. czy mam sie bac udaru czy to tylko emocje?

Witam serdecznie, dla wyjaśnienia, w systuacjach stresowych tzw. walcz lub uciekaj
ciśnienie krwi zawsze się zwiększa więc to normalne. Popełnia Pani jednak błąd w rozumowaniu pisząc "tylko emocje". Bo to złe emocje mogą spowodować rónego rodzaju choroby. Być może jest Pani zbyt podatna na stres, lub znajduje się Pani pod jego permanentnym działaniem. Powinna Pani nauczyć się z tym radzić. Radziłbym zasięgnąć u mnie konsultacji online na ten temat. Pozdrawiam miło