Podwyższone CRP i anemia u mamy

dziendobry, moja mama lezy od 5 tygodniu w szpitalu. ma podwyzszone crp (170) oraz anemie. terapia antybiotykowa nie skutkuje. wykluczono zapalenie wsierdzia (byla wiosna operowana na serce, wymiana zastawek) jaka moze byc przyczyna. dziekuje za odpowiedz Joanna

Dzień dobry,

Przyczyn może być bardzo wiele. Różne stany zapalne mogą powodować wzrost CRP, ale nie tylko. Warto wykonać posiewy krwi. Najlepiej jednak jak porozmawia Pani z lekarzem prowadzącym, który zna mamę i będzie mógł udzielić Pani szczegółowych informacji.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz