Podwyższone monocyty przy WZJG

Witam z tej strony Beata. odebralam wyniki badan, choruje na wżodziejące zapalnie jelita (potwierdzone przez klinike Kopernika w krakowie) i mam podwyższone monocyty 0.77 gdzie norma jest do 0.36 oraz PDW 16.2. inne wyniku jak: alat,aspat,ggtp, fosfataza alkaiczna, ob, crp wbc, neut, lymph i inne sa w normie - polowa wyznaczonych norm. Prosze o odpowiedz.

W przypadku Pani choroby ocenia się całościowo stan pacjenta na podstawie badania, objawów, badania endoskopowego i wyników badań laboratoryjnych. Ocena pojedynczego wyniku, z medycznego punktu widzenia nie ma żadnego sensu i nie pozwala na wyciaganie żadnych wniosków. Radziłbym zwrócić się do gastroenterologa, który Panią leczy na stałe.