Podwyższone P-Lcr we krwi

WITAM !!! zrobiłam badania krwi i MAM PODWYŻSZONE P-LCR [%] 51.9 i MPV [fL] 13.2 CO TO ZNACZY CZY TO COŚ ZŁEGO ? ROK TEMU ROBIŁAM BADANIA I TEZ MIAŁAM PODWYŻSZONE , MAM 34 LATA dziękuje za odpowiedź

Są to parametry płytek krwi uzyskane z analizatora hematologicznego i odnoszą się do wielkości płytek krwi.
Taki parametr, bez dolegliwości i odchyleń w innych wynikach badań nie powinien budzić niepokoju - trudno coś więcej wnioskować, znając tylko Pani wiek.
Zaburzeniami funkcji płytek zajmują się hematolodzy.