Podwyższone TSH i PDW oraz obniżone MPV

Witam. Miałem robione badania krwi, odebrałem dzisiaj wyniki, ale do lekarza dopiero dostanę się po świętach. Tu jest skan wszystkich wyników: http://images63.fotosik.pl/496/81c700abb7cd7f63gen.jpg . Zauważyłem, że mam podwyższone TSH, obniżone MPV i lekko podwyższone PDW. Czy może to świadczyć o niedoczynności tarczycy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku istotną nieprawidłowość stanowi podwyższony poziom TSH. Jest to nieprawidłowość wskazująca na niedoczynność tarczycy. W celu potwierdzenia schorzenia konieczne jest jednak wykonanie badania poziomu hormonów tarczycy i konsultacja endokrynologiczna.