Podwyższony poziom ALT i wzdęcia brzucha

Witam! Od 3 lat choruję na Hashimoto i obecnie biorę Euthyrox 125 oraz od 2 miesięcy Glucophage XR 750 – 2 tab. po kolacji. Dziś odebrałam swoje wyniki i mam powiększony ALT do 70U/l, czy powinnam się martwić, sprawdzałam swoje wyniki i najwyższy poziom miałam rok temu - 30U/l, więc widzę, że dużo jest podwyższony. Moje TSH jest na poziomie 0,04, ale mimo to, że chodzę na basen 4 razy w tyg. oraz jem około 1200 kcal dziennie, nie mogę obniżyć swojej wagi. Często bywa tak, że zjem niewiele, a brzuch prawie pęka w szwach i ostatnio od jakiegoś czasu pojawia się okropna zgaga i refleks. Czy to wszystko jest ze sobą jakoś powiązane?

Witam serdecznie!

Nie da się wykluczyć że objawy są ze sobą powiązane. Konieczne jest poszerzenie diagnostyki i wykonanie w pierwszej kolejności USG jamy brzusznej oraz poszerzone badania laboratoryjne - morfologię krwi obwodowej, ponownie Alat, ASpat, GGTP, FA, OB, CRP, wskazane jest również wykonanie badań wirusologicznych w kierunku zakażenia wirusem WZW B czy C.
Badania powinny być dobrane przez lekarza rodzinnego. Być może konieczne będzie również wykonanie panendoskopii, czyli badania podczas którego za pomocą endoskopu ogląda się przełyk, żołądek oraz poczętej jelita cienkiego -badania wykonywane są przez gastrologów.
Natomiast powodem dolegliwości może być przyjmowanie przez Panią leku przeciwcukrzycowego, być może warto spróbować zmienić terapię.
Jeżeli chodzi o trudności z redukcją masy ciała, to proszę uzbroić się w cierpliwość, jeżeli nadal będzie Pani stosowała dietę redukcyjną oraz zwiększony wysiłek fizyczny, to w końcu uzyska Pani spadek masy ciała. Proszę się nie poddawać:).
Pozdrawiam