Podwyższony poziom bilirubiny całkowitej i wynik badania krwi po 2 latach stosowania antykoncepcji hormonalnej

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat dlatego zrobiłam sobie kontrolne badania z krwi i zaniepokoił mnie podwyższony wynik bilirubiny całkowitej ( 18,8 umol/l - norma na wyniku to 17.1 ) jest to niewielka różnica ale jak zauważyłam 1,5 roku temu moja bilirubina całkowita wynosiła 11.6 umol/l. Czy powinnam się martwić ? Inne wyniki to: ALT: 10 u/l AST: 17 u/l INR: 1.06 PT: 13,9 sek wskaźnik PT: 95,7% APTT: 29,6 sek cholesterol: 5,2 mmol/l Mogłabym prosić o ogólną analizę wyników ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Poza podwyższonym poziomem bilirubiny podane wyniki badań mieszczą się w granicach normy. Warto wykonać badanie USG jamy brzusznej oraz powtórzyć oznaczenie poziomu bilirubiny. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.