Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższony poziom cholesterolu - co z tym zrobić?

Mam 58 lat, jestem kobietą, leczę się na nadciśnienie tętnicze. Często mam skurcze w klatce piersiowej i w mięsniach, leki które obecnie biorę to DIURESIN, AXTIL, BISOCARD. Ostatni wynik badania RTG klat.piers. - płuca i serce bez zmian, a pod spodem napisane: Aorta miażdzycowa. Wynik badania krwi: cholesterol HDL 61 mg/gl, cholesterol całk. 257 mg/dl, Trójglicerydy 185mg/dl, cholesterol LDL 159 mg/dl, glukoza 97 mg/dl, kreatynina 0,66 mg/dl, GFR Powyżej 60 ml/min.
KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

w przedstawionych przez Panią wynikach jedyne nieprawidłowości to zbyt wysokie stężenie cholesterolu całkowitego i frakcji LDL. Ze względu na Pani wiek, współwystępowanie nadciśnienia tętniczego - a więc podwyższone ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca - powinna Pani mieć włączone leczenie przeciwcholesterolowe statyną. Są to leki, które oprócz obiżenia stężenia cholesterolu, mają wiele pozytywnych działań na naczynia krwionośne i w ten sposób zapobiegają rozwojowi miażdżycy. Należy pamiętać, że leczenie jest przewlekłe i nie przerywa się terapii po osiągnięciu zadawalającego stężenia LDL cholesterolu. Pozytywne jest to, że ma Pani dość wysokie stężenie "dobrego cholesterolu" - HDL, który broni Pani naczynia krwionośne przed miażdżycą. Pozostałe wyniki są w granicach normy. Nie może Pani zapomnieć o niefarmakologicznych sposobach leczenia - zdrowej diecie i aktywności fizycznej - takie postępowanie znacznie zmniejsza ryzyko zawału sreca i wystąpienia cukrzycy typu 2.  

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy