Podwyższony poziom kwasu moczowego i ból stóp

Mam ciągle podwyższony poziom kwasu moczowego (o ok. 2) Biorę zapisany przez lekarza lek o nazwie Allupol 100 mg, poprzednio Milurit, ale nie ma odczuwalnej poprawy. Bolą mnie stopy i czuję pieczenie palców. Czuję też, że bolą mnie mięśnie w łydkach i kolana. Mam zdrową dietę (bez tłuszczów, soli czy konserwantów), może tylko trochę kawy. Czy jest jakiś lek, by był skuteczniejszy. Pozdrawiam, Danuta.

Witam! Podwyższony poziom kwasu moczowego może być wynikiem przewlekłej choroby nerek, zespołu metabolicznego, niedoczynności tarczycy lub przyjmowania niektórych leków (aspiryna, diuretyki). Przede wszystkim radziłabym więc wyeliminować możliwość istnienia powyższych. Oprócz stosowanych przez Panią do tej pory preparatów istnieje możliwość zastosowania tzw. leków moczanopędnych (probenecid, benzbromaron).