Podwyższony poziom leukocytów

Mam kiepskie wyniki krwinek białych: leukocyty 15,90 k/uL, LYMPH% 13,6%, MID% 2,0%, GRA% 84,4%, LYMPH 2,1 K/uL, MID 0,3 K/uL, GRA 13,5 K/uL, OB (po 2 godz.) 26 mm, hematokryt 14,4%, ale hemoglobina 14,4 g/dl, przy tym hemoglobina MCH 32,4 pg, reszta w normie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zwiększona ilość białych krwinek i granulocyty świadczą prawdopodobnie o ostrej infekcji bakteryjnej. Tak niski hematokryt świadczy prawdopodobnie o dużym rozrzedzeniu krwi, o przewodnieniu organizmu. Prawidłowy poziom hemoglobiny i średniej ilości hemoglobiny w krwince.