Podwyższony poziom wapnia w krwi

Witam mój 18 l.syn od 2 lat ma podwyższony poziom wapnia w krwi 10,75 (norma 10,5) a DZM jest w dolnej granicy 110,16mg/24h.O czym to może świadczyć? Czy jego kości są bezpieczne? Dodam że nie pije mleka ani produktów mlecznych sera tez nie je. Co dalej należy sprawdzić? Dziękuję za poradę. Ewa B.

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi sugerować dalsze postępowanie, ponieważ nie wiem czy w ogóle jest taka konieczność. Wyniki jakie Pani podała są nieco poza normą populacyjną jednak nie budzą niepokoju. Wiele zależy od objawów klinicznych i wywiadu lekarskiego oraz dodatkowych badań odnośnie kórych nie mam informacji. W przypadku obaw sugeruję kontakt z internistą.