Pogłębiona kifoza piersiowa i boczne skrzywienie dolnego odcinka kręgosłupa piersiowego

Witam, mam 39 lat, zdjęcie rtg kręgosłupa wykazało, że mam pogłębioną kifozę piersiową i boczne skrzywienie dolnego odcinka kręgosłupa piersiowego w stronę lewą, zaostrzenie przednich krawędzi trzonów środkowych kręgów piersiowych i nieco zmniejszony wymiar strzałkowy części dolnej klatki piersiowej. Wykonuję pracę fizyczną i po przebudzeniu drętwieją mi palce, lekarz przepisał mi mydocalm 50mg i skierowanie na rehabilitację. Czy moja wada może się pogłębiać, proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Wada może się pogłębiać i wskazane jest stosowanie rehabilitacji. Mydocalm nie jest najlepszym lekiem i warto pomyśleć nad innym po konsultacji z neurologiem. Na pewno sytuacja wymaga uwagi, aby nie doszło do pogorszenia stanu. Możliwe jest uzyskanie poprawy, dlatego konieczny kontakt z neurologiem i rozpoczęcie rehabilitacji.