Pogłębiona kyfoza piersiowa
proszę wytłumaczyć pogłębiona kyfoza piersiowa.Na krawędziach przednich i bocznych kręgów piersiowych niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze. Innych uchwytnych zmian kręgosłupa nie uwidoczniono, przy czym na zdjęciu bocznym górne kręgi piersiowe ocienione przez barki. Na zdjęciu a-p w rzucie żebra XII-tego prawego dobrze wysycany cień średnicy około 6mm do tego mam ból pod prawą łopatką schodzi w dół pleców i w boki dołu brzucha miałam zrobione usg i lekarz stwierdził, że jest wszystko ok hm

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Badanie wykazuje zmiany zwyrodnieniowe, które mogą odpowiadać za ból kręgosłupa w części piersiowej. Warto również ustalić czym jest dobrze wysycony cień poprzez wykonanie innych badań obrazowych.