Pogłębione rowki w płatach czołowych i bruzdy Sylwiusza

Witam badanie TK głowy.Mam pytanie co oznacza pogłębione rowki w płatach czołowych i bruzdy Sylwiusza oraz cechy hypotrofii korowej w obszarze nad jak i podnamiotowym. Z góry dziękuję za odpowiedz.Ania.

Aleksander Ropielewski

Nie mogę tego stwierdzić z całą pewnością bez możliwości skonfrontowania ze stanem klinicznym pacjenta, ale zmiany takie mogą wskazywać na pierwotne niewykształcenie się kory mózgu lub jej chorobowe uszkodzenie.