Pogorszenie nastroju u niepijącego alkoholika

Mój partner (53) jest nie pijącym alkoh. 10 l. Znamy się od roku. kilka lat temu przeszedł ciężki zawał. Doszło do znacznego uszkodzenia serca. Jest pod kontrolą lekarzy. Obecnie źle się czuje. Przypuszczam, że to depresja chociaż bierze górę leków, również psychotr. Czy stan ten może być wywołany abstynencją, zmianą pogody na jesienną. Jak postępować w tej sytuacji. Np. śpi do 13,3 co mi się nie podoba bo on ma małe dzieci (5 i 3) i myślę ze tak długie leżenie w łóżku nie służy zdrowiu.Co robić

Partner powinien być pod opieką doświadczonego lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty, najlepiej posiadającego kwalifikacje w zakresie leczenia uzależnień. Trudno ocenić na odległość, czym obecny stan jest spowodowany. Konieczna jest indywidualna diagnoza oraz włączenie psychoterapii. Same leki nie wystarczą. Proszę udać się na konsultację do psychiatry oraz psychoterapeuty. Rzetelna opieka specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego jest niezbędna.

Witam serdecznie,

Warto, aby partner skorzystał z pomocy terapeuty. Utrzymanie abstynencji w chorobie alkoholowej jest dużym wyczynem, który wymaga sporego wkładu energii. Może jej zapas powoli się wyczerpuje - kłopoty ze zdrowiem, małe dzieci itp.
Proszę porozmawiać z partnerem. Skoro porzucił nałóg to zapewne brał udział w terapii w przeszłości. Warto ponowić spotkania z terapeutą uzależnień.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA