Uzależnienie od alkoholu a nowy związek

Witam Jestem alkoholiczką nie pijącą od 13 msc.Poznałam obecnie partnerkę która ma rodzinę alkoholików.Odwiedzając Ją bez przerwy ktoś z jej rodziny lub znajomych zazywa alkoholu.Nie podoba mi się to.Rozmawiałam z nią na ten temat ,powiedziałam że to jest dla mnie problem bo niby wychodze z nałogu a nadal w to ,,wchodze''przebywając w takim gronie.Moje pyt,.brzmi czy taki związek ma sens czy lepiej gdy zrezygnuje z Niej dla wlasnego zdrowia

Witam,
Wydaje mi się, że tu bardziej kompetentną osobą d udzielenia odpowiedzi będzie terapeuta uzależnień. Jego wiedza i doświadczenie na pewno pomogą wyjaśnić opisany problem.
Osobiście uważam, że Pani przebywanie w środowisku czynnych alkoholików może spowodować u Pani nawrót choroby. Ale to wyłącznie moja prywatna opinia.
Pozdrawiam.

Witam,
problem uzaleznienia wymaga dużej świadomości od kogoś,kto chce wyjśc z nałogu.Nie jest Pani świadoma faktu,że być może nie ma w ogóle kontaktów spoza grona osób pijących,więc z kimkolwiek zaczyna Pani znajomośc,powraca to samo towarzystwo,które nie umie "nie pić".Bardzo ważne jest więc opisane doświadczenie abstynencji,o którym Pani wspomina.Dzięki jakim sposobom Pani przestała pić i dlaczego zaniechała ich obecnie?Mogło się to wiązać z brakiem bliskich osób lub inną dokuczliwością,która wymaga przepracowania z terapeutą/bardzo zachęcam/.To nie jest proste,ale w Pani wieku możliwe.Trzeba więc zapewnić sobie poczucie więzi ,ale z ludżmi,którzy nie podpierają się w kontaktach uzywkami,lecz sobą nawzajem.Bezwzględnie powinna Pani uczestniczyć w terapii i to najlepiej indywidualnej.

Witam Panią. Mam nadzieję, że od 13 miesięcy nie tylko utrzymuje Pani abstynencję, ale również korzystała Pani/nadal korzysta z profesjonalnej terapii dla osób uzależnionych od alkoholu. Dzięki niej może Pani łatwiej rozpoznać zagrożenia i radzić sobie z nawrotem i głodem alkoholowym. Z całą pewnością opisana przez Panią sytuacja jest silnym wyzwalaczem. Jednocześnie pewnie trudno Pani partnerce wpłynąć skutecznie na osoby pijące w jej rodzinie. Być może rozwiązaniem by nie sięgać po to radykalne jest żeby Pani nie bywała w domu rodzinnym partnerki między osobami pijącymi. Jeśli jest Pani w procesie terapii radzę porozmawiać o tym ze swoim terapeutą. Jeśli jest Pani osobą wyłącznie niepijącą proszę rozważyć podjęcie profesjonalnej terapii. Niestety osoby pijące jak i inne "wyzwalacze" mogą znaleźć się blisko Pani. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/