Pogorszony stan widzenia z daleka u 38-latka

Dzień dobry mam takie obiawy mam pogorszony stan widzenia z daleka widzę tak jakby z poświata i rozmywają sie napisy w dali czasem to się nasila mam jakby światłowstręt i jeszcze gorzej widzę towarzysza temu objawy jakby bólu głowy uczucie za małej czapki wokół głowy nadmienię ze jestem chory na cukrzyce ale cukry mam wtedy w normie od 80 do 120 jakie badania wykonać i o co zapytać okuliste i neurologa u których się leczę i w ogóle czego to mogą być objawy dziękuję za odpowiedz

Mogą być to objawy migreny. Jednak konieczna jest wizyta u okulisty i neurologa oraz kontrola glikemii- w razie nieprawidłowych wyników wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.