Pogrubienie ścian esicy a odpowiednie działania

Uchyłki esicy z objawami.Częste bóle, stany zapalne gdzie w szpitalu dostawałam antybiotyki,kolonoskopii nie udało się przeprowadzić .USG pogrubienie ścian esicy.Stwierdzono że trzeba usunąć esicę i zstępnicę.Mam obawy nie było pełnej diagnozy jelit.Dla pewności zrobiłam wirtualną kolonoskopię- w jego świetle nie stwierdzono cech zmian ściany o charakterze rozrostowym,na poziomie esicy,wstępnicy pojedyncze zmiany o charakterze uchyłków ściany.Rozumiem że nic się nie dzieje i jest wszystko ok?

Tak, tak to wygląda, że patologii rozrostowej nie ma w zakresie jelit. Myślę, że należałoby wprowadzić leczenie zachowawcze, a zabiegowe leczenie pozostawić w razie wystąpienia ostrych objawów w zakresie jamy brzusznej.