Pojawienie się wcześniejszego okresu podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

witam chcialam zapytać dlaczego biorąc tabletki antykoncepcyjne dostalam okres szybciej niż powinnam bo zawsze w srode wypada mi ze zaczynam przerwę a w sobote okres a teraz juz w poniedziałek dostalam okres jak jeszcze 2 tabletki mi zostały zrobiłam normalnie przerwe i w srode 18grudnia rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek, dzisiaj jest 26grudzien a mnie strasznie bola piersi czy zaszłam w ciaze cos jest nie tak prosze o szybka odpowiedz.

Czasem miesiączka w trakcie stosowania tabletek występuje w innym niż zwykle czasie. Proszę obserwować co będzie działo się w obecnym cyklu. Jeśli taka sytuacja powtórzy się, proszę skonsultować się z ginekologiem. Aby wykluczyć ciążę proponuję wykonać test ciążowy.