Pokręciłam przyjmowanie tabletek

Tabletki antykoncepcyjne biorę od ponad 3 lat. Niestety, coś mi się ostatnio pokręciło... powinnam wziąć pierwszą tabletkę nowego cylku w poniedziałek... wzięłam tę z oznaczeniem niedziela... i dobrze potem brałam, pamiętając, że ostatnią przyjmę w niedzielę z oznaczeniem poniedziałek... ale w trakcie przyjmowania pokręciłam i byłam przekonana, że nie wzięłam tabletki... uzupełniłam to zaraz w ciągu 6 godzin... i tutaj błąd, bo przyjęłam tabletkę o jedną do przodu i teraz prawidłowo powinnam przyjąć dzisiaj ostatnią, a zabrakło... i co teraz?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Nie jestem pewna, czy Panią zrozumiałam, ale jeśli chodzi o to, że może Pani przyjąć 20, a nie 21 tabletek, to proponuję podczas 7- dniowej przerwy zastosować dodatkową metodę antykoncepcyjną. Proszę pamietać, aby przerwa trwała 7 dni - nie więcej (rozpocznie Pani nowe pudełko tabletek w inny dzień niż zwykle - proszę się nie pomylić). W nowym cyklu działanie antykoncepcyjne będzie zachowane - nie musi się Pani dodatkowo zabezpieczać.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty