Pola płucne bez zmian ogniskowych, oba szczyty płuc i kąty przeponowo żebrowe wolne

Witam, proszę o interpretację wyniku badania RTG klatki piersiowej PA+boczne: cel badania: bóle w klatce piersiowej. Pola płucne bez zmian ogniskowych, oba szczyty płuc i kąty przeponowo żebrowe wolne. Sylwetka sercowo naczyniowa odpowiednia do wieku. Spłycenie kyfozy piersiowej, zmiany zwyrodnieniowe, pola płucne bez zmian ogniskowych w obrazie rtg. Skierowanie przez lekarza pierwszego kontaktu:bóle w klatce piers;jakby na wylot;między piersiami i łopatkami.Mam 35 lat,prowadzę akt.tryb życia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku RTG nieprawidłowość stanowią zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz spłycenie kifozy piersiowej (kifoza to fizjologiczne wygięcie kręgosłupa ku tyłowi), co najpewniej także jest wyrazem procesu zwyrodnieniowego. Teoretycznie może być to przyczyna opisanych dolegliwości. Warto byłoby jednak także wykluczyć schorzenia układu krążenia - proszę porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu o poszerzeniu diagnostyki.