Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych, kąty żebrowo przeponowe wolne
Witam mam 49 lat i otrzymałem właśnie wynik prześwietlenie rtg: Cech odmy płucnej nie uwidicznino Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych Kąty zebrowo przeponowe wolne Cienie wnęk prawidłowe Sylwetka serca RTG bez zmian Niewielkie prawowypukłe skrzywienie kręgosłupa Th Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa piersiowego Poza tym widoczne w zakresie badania struktury kostne bez cech patologii. Proszę o odpowiedź mam pracę siedząca i palę papierosy.

MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania RTG, nie uwidocznił zmian w obrębie płuc czyli wynik jest prawidłowy. Badania za to wykazało niewielkie zmiany zwyrodnieniowo - wytwórcze w obrębie kręgosłupa. Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.