Pola płucne bez zmian ogniskowych, wnęki zagęszczone na tle naczyniowym

Witam. Dostałem wynik rtg pluc.Pola płucne bez zmian ogniskowych.Wnęki zagęszczone na tle naczyniowym.Serce na górnej granicy normy.Aorta nieco wydłużona, Jak mam rozumieć ten wynik i do jakiego lekarza się udać.Pozdrawiam Robert.(mam46lat)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zmiany w płucach opisane w RTG związane są z chorobą serca - najprawdopodobniej w jakimś stopniu jego niewydolnością - niedomykalność zastawek?migotanie przedsionków?Serce jest dość duże - "na górnej granicy normy". Wskazana konsultacja z lekarzem rodzinnym i jeśli okaże się to niezbędne, także z kardiologiem.