Polecane ćwiczenia przy przepuklinie

Witam, mam przepuklinę od 3 lat. Potrzebuję zrzucić z 5-10kg i stąd pytanie jakie ćwiczenia oprócz basenu mogę zastosować. Krótki opis: Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa (w pozycji badania). Cechy dehydratacji i niewielkie obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1. Przepuklina tylna krążka międzykręgowego L4-L5 centralno-lewoboczna, wpuklająca się do zachyłka bocznego, powodująca ucisk na worek oponowy i korzeń nerwu L5 w zachyłku bocznym po stronie lewej. Robert.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli chce Pan zredukować masę ciała przede wszystkim proszę zwrócić uwagę na dietę. O tym jakie ćwiczenia oprócz pływania może Pan wykonywać, powinien zdecydować specjalista z poradni rehabilitacyjnej.