Policystyczne jajniki i przybieranie na wadze

Witam, Zaczełam tyc calkiem bez powodu przy takiej samej diecie, przerazilam sie przestalam miesiaczkowac, ginekolog stwierdzil policystyczne jajniki, bardzo mnie to zmartwilo czy uda mi sie jakos utrzymac wage, i lekarz powiedzial ze powinnam szybko zdecydowac sie na ciaze czy pozniej bedzie juz za pozno? Jak walczyc z ta choroba?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, na pewno ważna jest stała kontrola endokrynologa ginekologa. Nie znam dokładnie historii choroby więc nie umiem powiedzieć czy potrzebne jest leczenie farmakologiczne. Pozdrawiam