Polip w zatoce szczękowej w wyniku TK

witam TK zatok wykryła mi cystę lub polipa w zatoce szczękowej, kazano mi zbadać zęby zeby spr czy to nie od tego lub tez mogl to byc zwykły polipowaty obrzęk po przeziębieniu. Zaleczyłam wszystkie zęby chociaz tak tragiczne nie byly i teraz wypadałoby chyba powtózyć tomografie i spr czy ta niby cysta zniknęła czy nie. Tylko pytanie czy moge TK powtórzyć w tak krótkim odstępie czasu czy to nie jest szkodliwe? (ostatnio mialam TK zatok w maju tego roku) i ewentualnie kiedy mam robic ta tomografi?

nic tak samo nie znika. Jakie było leczenie torbieli. ? Leczymy to sterydymi do nosa. jak chcesz po min 6 miesięcach sprawdzić to zrób zwykle rtg. Badania rtg i TK to szkodliwe promieniowanie. Nie rób niepotrzebnie.