Polipy fałdów głosowych i obrzęk Reinkego a możliwość jednej operacji

Witam.Od kilku lat często mam infekcje gardła co wiązało się również z chrypką, ale po kilku dniach ustępowała.Po ostatniej infekcji niestety ale chrypka pozostała ciężko mi mówić głos mi zanika.Po wizycie u otolaryngologa stwierdził po obu stronach polipy fałdów głosowych i obrzęk Reinkego i migdały które są przyczyną częstych infekcji.Decyzja jedna tylko operacja na którą mam się zdecydować,bo innego leczenia nie ma.Mam pytanie czy wymienione choroby mogą być usunięte podczas jednej operacji.

Napisz gdzie mieszkasz , to ważne, nie odpowiadam na pytania że mieszkam w Polsce. Często miejsce zamieszkania determinuje występowanie pewnych chorób typowych dla tych regionów gdzie żyjesz. Czaisz?