Polipy na zstępnicy i ciągłe bóle brzucha

Witam. W czerwcu 2011r wykonano mi kolonoskopię.Wykazała ona polip na zstępnicy, wielkości 3 mm i usunięto go szczypczykami, z zaleceniem kontrolnej kolonoskopii za 2-3 lata. Mam skierowanie na kolejne badanie (grudzień 2014r). Od około roku czuwam ból w lewej części podbrzusza, ciągły. Czy taki ból ma związek z polipem? Jak szybko rośnie polip? Czy ten wycięty może odrastać? Czy mogę czekać do planowanej na grudzień kolonoskopii czy zrobić gdzieś prywatnie - szybko. Dziękuję.

Witam. Tego typu dolegliwości są wskazaniem do przyspieszenia kolonoskopii - być może pojawiły się nowe polipy. Proszę zgłosić się do lekarza koordynującego badania kontrolne.