Pomiar ciśnienia a szmery w sercu

dzis mierzyłam cisnienie, mam 39 lat i wynik wieczorem 110|77 a puls 102 . jak robiłam badania okresowe to pani doktor powiedziała , ze coś słyszy w sercu . Czy powinnam sie zbadac?

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę udać się do lekarza,ciśnienie jest w normie, ale puls przyspieszony. Lekarz zbada Panią, osłucha serce i ewentualnie skieruje do kardiologa.
Pozdrawiam