Pomiar ciśnienia tętniczego oraz uczucie zmęczenia, drażliwość i bóle głowy

Witam, Mam na imię Kamila i mam 21 lat. Od 2 miesięcy moje ciśnienie tętnicze wynosi średnio 157/112/102 lub 161/107/95 ale zdarza się też 178/120/112. Zaczynam się niepokoić, ponieważ ciągle chodzę zmęczona, nie mogę spać w nocy ( ciągłe uczucie mocnego bicia serca ), bóle głowy oraz drażliwość. Czy powinnam wybrać się do lekarza ?

Dzień dobry Pani Kamilo,

Ma Pani nadciśnienie tętnicze. Powinna wybrać się Pani do lekarza. Trzeba ustalić przyczynę i zacząć leczenie, a wówczas dolegliwości ustąpią i poczuje się Pani znacznie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz