Pomiar glukozy w 34 tygodniu ciąży

Jestem w 34 tygodniu ciąży. W 28 tygodniu test obciążenia glukozą 75 po dwóch godzinach dał wynik 146 mg/dl. Jestem pod opieką diabetologa, mam dietę i mierzę poziom cukru kilka razy dziennie. Moje wyniki są raczej niskie. Czy jest się czym martwić i czy ma to związek z cukrzycą, że np. godzinę po obiedzie mam cukier trochę powyżej 80? Czasem pozwalam sobie na drożdżówkę albo kawałek ciasta, po godzinie wynik też zazwyczaj poniżej 90. Czy to jakaś niebezpieczna anomalia czy wszystko w porządku?

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany przez Panią wynik, tj. 146 gm/dl pozwala postawić diagnozę cukrzycy ciążowej. Dlatego też diabetolog zalecił Pani dietę. Jeśli jednak poziom glikemii na skutek diety jest prawidłowy to nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Prawidłowo kontrolowana cukrzyca ciążowa nie wpływa negatywnie na dziecko. Proszę tylko sumiennie pilnować diety i regularnie mierzyć poziom cukru!