Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pomiar glukozy w 34 tygodniu ciąży

Jestem w 34 tygodniu ciąży. W 28 tygodniu test obciążenia glukozą 75 po dwóch godzinach dał wynik 146 mg/dl. Jestem pod opieką diabetologa, mam dietę i mierzę poziom cukru kilka razy dziennie. Moje wyniki są raczej niskie. Czy jest się czym martwić i czy ma to związek z cukrzycą, że np. godzinę po obiedzie mam cukier trochę powyżej 80? Czasem pozwalam sobie na drożdżówkę albo kawałek ciasta, po godzinie wynik też zazwyczaj poniżej 90. Czy to jakaś niebezpieczna anomalia czy wszystko w porządku?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Podany przez Panią wynik, tj. 146 gm/dl pozwala postawić diagnozę cukrzycy ciążowej. Dlatego też diabetolog zalecił Pani dietę. Jeśli jednak poziom glikemii na skutek diety jest prawidłowy to nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Prawidłowo kontrolowana cukrzyca ciążowa nie wpływa negatywnie na dziecko. Proszę tylko sumiennie pilnować diety i regularnie mierzyć poziom cukru!

0

Cukrzycę ciążarnych leczymy zwykle dietą. Jeśli nie przekracza Pani zalecanych wartości glikemii- dziecko nie jest zagrożone. Wątpliwości najlepiej wyjaśnić u diabetologa.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy